Bingöl’de bin 172 konut ve 196 iş yeri elektrikle buluştu


BİNGÖL GÜNCEL TV / BİNGÖL (İGFA) – Şirket, Bingöl’de yeni açılan bin172 konut ve 196 iş yerine güç arzı sağladı. Sürdürülebilir ve kaliteli güç sağlamak gayesiyle çalışmalarına sürat kesmeden devam eden Fırat EDAŞ, Bingöl’de gerçekleştirdiği yatırımları tamamlamaya devam ediyor.

Fırat EDAŞ, yatırım programı kapsamında Bingöl Merkez İlçesi Kültür Mahallesi’nde çok sayıda aboneyi etkileyen bir şebeke yatırımını hayata geçirdi. Şirket, kullanım ömrünü tamamlamış ve tansiyon düşümü olan şebekeyi yenileyerek, Kültür Mahallesi’nde bin 172 konut ve 196 iş yeri olmak üzere toplam bin 368 bağımsız kısma güç sağladı. Ayrıyeten, imar planına nazaran düzenlenen caddelere de aydınlatma tesisleri kuruldu.

Fırat EDAŞ, 2024 yılı amaçları çerçevesinde Bingöl’de 300 milyon TL’yi aşkın yatırım gerçekleştirmeyi planlıyor. Şirket Müdürü Müjdat Çelik, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Bölgemizde elektrik dağıtım hizmeti sunduğumuz müşterilerimize, kaliteli ve kesintisiz güç arzı sunma amacıyla yatırımlarımıza aralıksız devam ediyoruz. Tamamladığımız Bingöl – TOKİ şebeke yenileme çalışmamız ile birlikte bin 172 konut ve 196 iş yerine güç arzı sağlandı. 2024 yılı amaçlarımız çerçevesinde, bölge gruplarımızın takviyesiyle her noktada enerjilendirme, aydınlatma, elektrik şebekesi yenileme, bakım ve tamirat çalışmalarını sürdüreceğiz,” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir