Erden Timur’dan sert sözler: Biz bu ligi bitirtmeyiz!

Erden Timur, Alanyaspor müsabakasının hakemi Ali Palabıyık’ın maç içerisinde verdiği kararlarla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bu maçın konuşulacak hiçbir tarafı olmadığını kaydeden Timur, şunları söyledi:

“Bilerek, taammüden, planlı ve şuurlu halde bu hale geldi. Evvel bu atamayla başladı. Galatasaray düşmanlığıyla, yalnızca Galatasaraylıların değil, herkesin bildiği bir hakemi bu türlü bir maça atadılar. Basın toplantısının her sözüyle gerisindeyiz. Yalnızca adalet istediğimizi söyledik. Türk futbolu için değerli bir basın toplantısıydı. Biz basın toplantısında bizim yanlışlarımızı da söyledik. Geçmişte bu yapıların Galatasaray’ın da dahil olduğu tüm grupların lehine hareket ettiğini de söyledik. Görüyoruz ki Türk futbolunun gelişimi için adalet arayışının karşılığında, TFF’deki beşerler bu adaleti istemiyor. Adaleti sağlaması gereken erk, operasyonla ceza veriyor. Adalet makamı, ceza verir. Ancak öbür bir bahiste, adaletsizlikle size ceza vermeye çalışıyorsa, bu iş kokmuştur, bu iş çürümüştür. Bu kadar bariz bir adalet isteği, bu türlü yanıtlanıyorsa, bu durum ne kadar haklı olduğumuzu gösteriyor. 5-6 olacak maçta 30’uncu dakikada bir karar verildi. 6-7 hakeme sorduk. Birisi tartışmalı dedi, öbürleri ise muhakkak yanlış karar olduğunu söyledi. 30’uncu dakikada bu türlü bir karar veriyorsun, VAR çağırmıyor. Kırmızı kart konumunda çağırmayan VAR’ın, o iptal edilen gollerdeki ofsayt çizgilerini gerçek çizdiğine kim inanır? Abdülkerim’e verilen kırmızı kart. 2021’de Karagümrük – Galatasaray maçında Lens’in direkt bastığı konumda kırmızı kart vermemiştin. O maçta daha neleri vardı, saymakla bitmez. Biz bunu savaş olarak nitelendirmiyoruz ancak karşı taraf için savaşsa, baş üstüne. Korkulduğunu anladık. Bizim geri adım atacak çeyrek adımımız bile yok. Nitekim adalet isteyenler geri adım atmaz. Tüm kulüplerle konuşuyoruz, herkes rahatsız. Adalet arayanlar, idealist beşerler, hiçbir şeyden korkmaz. Farklı farklı tehditler gönderiliyor, onlardan da korkmuyoruz. Biz Türk futbolunun düzgünlüğünü istiyoruz. Vakit içerisinde bunu herkes görecek. Biz Türk futbolunun yeterliliğini istiyoruz. Ne kadar kararlı olduğumuzu, düzgün niyetli olduğumuzu herkes görecek. Bu bir kurgu, bu kurguyu yapanları biliyoruz. Bunu onların başına yıkmamız gerektiğini de biliyoruz. Atama, MHK tarafından yapılıyor. TFF’nin içinde yeterli niyetli olan beşerler var. Lakin âlâ niyetler beyhude. Kararlı olmanız gerekiyor.”

“KOCA GALATASARAY TOPLULUĞUNA ‘CİNCON ‘DEMİŞ BİR İNSANIN HİÇBİR AÇIKLAMASI BİZE BAĞLAMAZ”

Fenerbahçe Lider Vekili Erol Bilecik’in dün yaptığı açıklamaların sorulması üzerine Timur, “Sayın Erol Bilecik’in, koca Galatasaray topluluğuna ‘Cincon ‘demiş bir insanın hiçbir açıklaması bize bağlamaz. Fenerbahçe topluluğunun bu açıklamayla ilgili hiçbir şey yapmaması da üzücü. Bence Fenerbahçe’nin durumunda el vardı. Hiç kimse küçülmesin. Kendi ekibini savunmak küçülmektir. Herkes Türk futboluna sahip çıksın diye biz bunu yapıyoruz. Herkes kendisi lehine yapılan yanılgıyı bizim üzere mert biçimde söyleyecek” sözlerini kullandı.

“BUNLAR KÖKÜ OLAN YAPILAR. KÖKLERİNİ KAZIYANA KADAR GAYRET GEREKECEK”

Berbat niyetli yapıların 3-5 haftada kurulmadığını kaydeden Timur, “Bunlar kökü olan yapılar. Köklerini kazıyana kadar gayret gerekecek. Buradaki en kıymetli şey herkesin bir ortada olması. Halkın gücünden daha büyük güç yok. Yeterlilik, berbatlığa karşı her vakit galip gelir. Ucuz bir kötülük hadisesi var. Bizim kararlılığımız buna galip gelecek. Biz o denli çaba edeceğiz. Biz her şeyi göze aldık. Bizim bu yüreğimiz, TFF’nin de tüm ekiplerin da işine yarayacak” formunda konuştu.

5 yıldır herkesin bağırdığını fakat hiçbir şeyin değişmediğini lisana getiren Timur, bir şeylerin değişmesi için daha radikal şeylerin gerektiğini ve kendilerinin bu adımları atmaya hazır olduklarını belirtti.

Erden Timur son olarak bu formda giderse ligin bitmeyeceğini söyleyerek, “Biz bitirtmeyiz. Bu türlü gidebilmesi mümkün değil. Basiretsiz bir yapı. Böyle lig yönetilmez. Getirin yabancı hakemleri yönetsinler. Bu gemi batmış. Yosunun içerisinde biz gayret ediyoruz. Bunu herkesin kabul etmesi lazım” dedi ve kelamlarını noktaladı.
 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir