HDP’nin aday çıkarmayacak olmasına Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan ilk yorum

Türkiye Genel Seçimler için 14 Mayıs 2023 Pazar günü sandık başına gidiyor. Lider Recep Tayyip Erdoğan katıldığı canlı yayında gündeme dair kritik açıklamalarda bulunuyor.

“BU DENKLEMDE CHP’NİN YERİ NEREDE KALIYOR?”

HDP’nin 14 Mayıs seçimlerinde cumhurbaşkanı adayı çıkarmamasına değinen Erdoğan, “HDP en başından beri bu masanın yedinci ortağı idi. Biz masanın altında demiştik. Artık masanın altından üstüne çıktı. CHP’nin HDP ile minimum müşterekleri olduğunu biliyoruz. HDP eşittir PKK’dır, YPG, PYD’dir. Bu denklemde CHP’nin yeri nerede kalıyor? Bunu benim milletim düşünsün. Benim vatandaşım ulusaldır, yerlidir, bilhassa dışarılardan yönetilen emperyal başların mahkumu değildir. Emperyal başların büsbütün dışında ulusal ve yerli olan idareye benim vatandaşım layıktır. Benim vatandaşlarımı Kürt de olsa, Zaza da olsa, bunların vefatına neden olanları dışarı çıkartmak için uğraş sarfediyorsak bunun hesabını ne bu dünyada ne de ebedi alemde veremeyiz?” dedi.

“GEREKEN DERSİ AZİZ MİLLETİM VERECEK”

Açıklamasının devamında “HDP’lerin planları ortasında neler var?” diyen Erdoğan, “Kandil’deki talimatlarını uygulamak var. 6’lı Masa’nın görüştüğü HDP budur. Kandil’deki terörist elebaşları da aslında 6’lı Masa’nın kendileri için umut verdiğini söylüyorlar. Meral Hanım HDP de HDP’nin talepleri de masaya gelemez demişti. Artık HDP kumar masasına otormuş durumda. HDP elbette taleplerinin karşılanmasını isteyeceklerini açıkça belirtiyorlar. Bu talepleri Kandil belirliyor. 14 Mayıs’ta inşallah hepsine gereken dersi benim aziz milletim verecek” sözlerine yer verdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir