İsrail’den Cenin Mülteci Kampı’na baskın: 2 yaralı

İsrail güçlerinin işgal altındaki Batı Şeria’nın kuzeyinde bulunan Cenin Mülteci Kampı’na düzenlediği baskında iki kişi yaralandı.

AA’nın lokal kaynaklardan aktardığına nazaran, baskın sırasında İsrail güçleri ile silahlı Filistinli kümeler ortasında çatışma çıktı. İsrail, olayların akabinde kampın birtakım bölgelerine destek kuvvet gönderirken, Filistinliler de ateş açtı ve el üretimi patlayıcılarla karşılık verdi.

‘2 KİŞİ YARALANDI, ASKERLER AMBULANSLARA MÜSAADE VERMEDİ’

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin Kassam Tugayları, baskına ve yaşanan olaylara dair yazılı açıklama yaptı. Açıklamada, “Mücahitlerimiz, Cenin Mülteci Kampı civarında işgal güçleriyle karşı karşıya geliyor ve işgal ordusunu ağır mermi ve patlayıcılarla amaç alıyor” denildi.

Reuters’ın aktardığına nazaran, İsrail ordusu da baskın sırasında ‘şüpheli bir militan’ın yakalandığını, baskında bulunan silahlara el konulduğunu kaydetti. Ordu, ‘askerlerin kendilerine patlayıcı hususlar atan şüphelilere ateş açarak cevap verdiğini’ belirtti.

Filistin televizyonu, olaylar sırasında biri 14 yaşında bir çocuk olmak üzere iki kişinin yaralandığını, İsrail askerlerinin ambulansların geçişine müsaade vermediğini ve bölgeden çekilmeden evvel birtakım bireyleri gözaltına aldığını aktardı.

BATI ŞERİA’DA GERGİNLİK VE BASKINLAR

İsrail güçleri, son periyotlarda işgal altındaki Batı Şeria’nın çeşitli beldelerine baskınlar düzenliyor ve Filistinlileri gözaltına alıyor. Baskınları protesto eden Filistinlilere plastik merminin yanı sıra sık sık gerçek mermiyle saldıran İsrail askerleri ile Filistinli kümeler ortasında bilhassa Cenin ve Nablus üzere bölgelerde çatışma çıkıyor. (DIŞ HABERLER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir