Kadın cinayetleri son bulmuyor: Dini nikâhlı eşini öldürdü!

Tekirdağ’ın Şarköy ilçesinde Rıdvan Kurt (33), dini nikahlı eşi Ayşenur Akkurt‘u (30), boğazını bıçakla keserek öldürüp, intihara kalkıştı. Bileklerini kesen Kurt, hastanede tedaviye alındı.

Şarköy’de personel olan Rıdvan Kurt ile dini nikahla birlikte yaşadığı Ayşenur Akkurt’tan haber alamayan yakınları, gece polise başvurdu. Çiftin Camikebir Mahallesi Karayel Sokak’ta oturduğu meskene giden polis grupları, merdivenle pencereden içeri girdi. Polis takımları, Ayşenur Akkurt’u boğazından bıçaklanmış halde yatakta, Rıdvan Kurt’u ise sol el bileği ile bedeninde kesiklerle yerde yatarken buldu.

Çağırılan ambulansla iki yaralı Şarköy Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Tedaviye alınan yaralılardan Ayşenur Akkurt, hekimlerin tüm gayretine rağmen kurtarılamadı. Rıdvan Kurt ise müdahalesinin akabinde Tekirdağ Dr. İsmail Fehmi Cumalıoğlu Kent Hastanesi’ne sevk edildi. 9 farklı hata kaydı bulunan Kurt’un, durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Polis, Rıdvan Kurt’un, Ayşenur Akkurt’u, boğazından bıçakladıktan sonra bilek ve bedenini keserek intihara teşebbüs ettiğini belirledi.

Olayla ilgili soruşturma sürüyor. (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir