Marketa Vondrousova, Serena Williams’tan sonra bir ilki başardı! Antrenörü dövme yaptırmak zorunda…

Teniste dönemin üçüncü grand slam turnuvası olan Wimbledon’da şampiyon Marketa Vondrousova oldu. Finalde, 6 numaralı seribaşı olan Tunuslu Ons Jabeur’u 6-4’lük iki setle yenen Çek sportmen, Wimbledon’da son 60 yılda seri başı olmadan şampiyonluğa ulaşan birinci bayan tenisçi oldu. 2019 Fransa Açık finalinde Ashleigh Barty’ye kaybeden 24 yaşındaki sportmen böylelikle mesleğinin birinci grand slan şampiyonluğunu yaşadı. Ons Jabeur ise üst üste ikinci Wimbledon finalini kaybetti.

SERENA WILLiAMS’TAN SONRA unsur iMZA ATTI

Grand Slam’ler tarihinde seri başı olmadan şampiyon olabilen dokuzuncu bayan olan ve turnuva başlarken 42. basamakta olan Vondrousova, 2018’de 181. sıradayken bunu başarabilen Serena Williams’ın akabinde Wimbledon’da finale çıkan en düşük sıralamalı ikinci atlet oldu. 24 yaşındaki sportmen ayrıyeten Jana Novotna ve Petra Kvitova’nın akabinde Wimbledon’da keyifli sona ulaşan üçüncü Çek bayan tenisçi oldu. Vondrousova’nın yeni sıralamada 10. basamağa çıkması bekleniyor. 

iKi DEFA ELiNDEN AMELiYAT OLDU 

Tokyo’daki 2020 Olimpiyat Oyunları’nda gümüş madalya kazanan Marketa Vondrousova, iki sefer geçirdiği el bileği ameliyatları nedeniyle dünya sıralamasında gerilere düşmüştü. Sakatlık nedeniyle geçen yıl katılamadığı turnuvaya gelirken son derece umutsuz olan Vondrousova bu nedenle eşi Stepan’a meskende kalıp kedilerine bakmasını istediğini söydi. Ne vakit ki Çek sportmen finale kaldı, bir kedi bakıcısı bulundu ve Stepan dünkü final maçını tribünden takip etti.

iDDiAYI KAZANDI ANTRENÖRÜ DÖVME YAPTIRMAK ZORUNDA

WiMBLEDON Tenis Turnuvası tarihinin en çok dövme sahibi şampiyonu olan Marketa Vondrousova’nın bedeninde 30’un üstünde dövme var. Çek sportmen final öncesi, “Antrenörümle argümana girdik, bir grand slam kazanırsam dövme yaptıracak” demişti. Dövmeler dışından Vondrousova’nın bir başka tutkusu da spor ayakkabılar. Çek sportmen, meskeninde 200 çiftin üzerinde spor ayakkabısı olduğunu lisana getiriyor.

ERKEKLERDE DJOKOViC-ALCARAZ FiNALi BUGÜN

Tek erkekler finalinde ise bugün Sırp Novak Djokovic ile İspanyol Carlos Alcaraz karşılaşacak. TRT Spor’dan yayımlanacak maç TSİ 16.00’da başlayacak. Djokovic, sekizinci Wimbledon zaferi için korta çıkacak. 1 numaralı seri başı Alcaraz ise mesleğinde birinci defa Wimbledon’da finale çıktı.

ŞAMPiYONLUĞA GiDEN YOL

· P.Stearns(ABD) 6-2, 7-5
· V.Kudermetova(RUS) 6-3, 6-3
· D.Vekic(HIR) 6-1, 7-5
· M.Bouzkova(ÇEK) 2-6, 6-4, 6-3
· J.Pegula(ABD) 6-2, 2-6, 6-4
· E.Svitolina(UKR) 6-3, 6-3
· O.Jebeur (TUN) 6-4, 6-4

BASiT KUSURLAR ETKiLEDi

İSTATİSTİK VONDROUSOVA JABEUR

SETLER 2 0
ACE 0 1
ÇİFT KUSUR 4 0
İLK SERVİS % 63 48
WİNNER 10 25
BASİT KUSUR 13 31
FİLE PUANI 10/14 12/17
SERVİS PUAN %54 %46

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir