Rumen teknik direktör Marius Sumudica: ‘Türkiye’de kalbimde bir tane takım var’

Türkiye’de Kayserispor, Gaziantep FK, Çaykur Rizespor ve Yeni Malatyaspor’u çalıştıran Marius Sumudica, NTV Spor’a açıklamalarda bulundu.

Suudi Arabistan gruplarından Al Raed’de mesleğine devam eden Rumen teknik yönetici, Türkiye’ye geri dönmenin hayali olduğunu lisana getirdi.

Sumudica, “Benim hayalim geri dönmek. Ne vakit bilemiyorum. Zira 2 yıl kontratım ver. Bu kolay bir şey değil. Suudi Arabistan’da 2 yıl kontrat bulmak o kadar kolay değil. Burada genelde 6 aylık, 1 yıllık mukavele yapılır. Lakin Türkiye’yi özlüyorum, Türkiye’yi seviyorum. Zira Türkiye’de yine bir şeyler yapmak istiyorum. Türkiye’deki işim bitmedi. Gaziantep’teyken Avrupa kupalarında oynamak üzereydik. Bu lige yeni çıkmış bir ekip için hiç kolay değil. Türkiye bana birçok şey Verdi ve ben de bunun karşılığını vermek isterim. Türkiye’ye geri dönmek benim hayalim. Türkiye’de herkes futbolla ilgili konuşuyor, atmosferi yaşayabiliyorsunuz, gazeteler, medya, taraftarlar… Onlarca televizyon programı, fanatik taraftarlar ve duygular… Ben bunları özledim, binlerce taraftarları, his yüklü maçları…” dedi.

51 yaşındaki teknik yönetici, ayrıyeten Türkiye’de büyük bir kulüpte çalışmanın kalbinde olduğunu söyledi fakat kulüp ismi vermedi. Sumudica, “Eğer Türkiye’de büyük bir ekibi çalıştırırsam o kadro Sumudica ile %100 kupa kazanır. Bu Türkiye Kupası da olabilir, Süper Lig şampiyonluğu da olabilir. Türkiye’de Anadolu ekibinde çalışıp âlâ sonuçlar almak hiç kolay bir iş değil. Türkiye’de kalbimde bir tane ekip var… Fakat isim vermeyeceğim… Benim oradaki favori kulüplerim, yine tarih yazmak istediğim Gaziantep ve Kayserispor. Fakat gelecek için konuşuyorum. Gerçekleşir mi, kaç yıl sonra gerçekleşir bilmiyorum. Hayalim dediğim bir büyük kulüp var… Stadyumdaki atmosferlerini, taraftarlarını çok seviyorum. Hayatta herkesin hayalleri vardır, benim hayalim de bu” diye konuştu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir