Astroloji: Bu yıl 2. kez gerçekleşiyor! 2023 Merkür retrosu ne zaman? Merkür retrosu burçları nasıl etkileyecek?

Merkür retrosu için geri sayım başladı. 2023’te ikinci kere zıt istikamette hareket edecek olan Merkür, burçları etkileyecek. Pekala, bu periyotta ‘Ne yapmalısınız?’ ve ‘Ne yapmamalısınız?’ merak ediyor musunuz? İşte tüm soruların karşılıkları…

2023’e girdiğimizden bu yana ikinci sefer geri harekete geçen Merkür, aykırı istikametteki birinci hareketini 2022 Aralık sonu ve 18 Ocak 2023 tarihleri ortasında gerçekleştirmişti. Bu defa Boğa burcunda gerçekleşecek olan Merkür retrosu, ’20 Nisan – 15 Mayıs tarihleri ortasında gerçekleşecek.

Peki, 2023 Nisan Merkür retrosu devrinde ‘Ne yapmalısınız?’ ve ‘Ne yapmamalısınız?’ merak ediyor musunuz? İşte karşılığı…

NE YAPABİLİRSİNİZ?

– Bağlantı kurma, bir gruptaki münasebetleri güçlendirme yahut tanıdık etrafınızı genişletme üzerine bir eğitime katılabilirsiniz.

– Kendinizi bulmakla ilgili birtakım sorular size bir noktada ‘korkutucu’ geliyorsa, muhtemelen bu soruların karşılığını bulacaksınız. Merkür retrosu, kendinizden bile sakladığınız soruların yanıtlarını ortaya çıkararak, size hangi istikamette ilerlemeniz gerektiğini gösterebilir. Tutulma koridorunun gücüyle güçlenen bu vaktin sizi kıymetli keşif ve kararlara götürmesi mümkün. Tüm bu sebepler münasebetiyle da, kendinizle vakit geçirmekten kaçınmamalısınız.

– Tartıştığınız şahıslarla alakalarda olumlu değişiklikler elde edilebilir. Geri giden Merkür, pürüzleri gidermeye yardımcı olacak ve her iki tarafı diplomasi ile ödüllendirerek, çatışan tarafların ateşkese ulaşması için baht kapılarını gerisine kadar açacak. Uzun mühletten beri aklınızı kurcalayan ‘o’ şahısla konuşmanın tahminen de artık tam vaktidir, ne dersiniz?

NE YAPMAYABİLİRSİNİZ?

– Merkür retrosu iş planlarınızı karıştırabilir, bu planlara belirsizlik ve küçük meseleler getirebilir. 20 Nisan – 15 Mayıs tarihleri ortasında kusur yapma riski arttığı için işle ilgili değişikliklere gitmemenizde yarar var.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir